Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği

Hatay İl Tarım Müdürlüğü Personeli Ziyareti

Birliğimizden Haberler

Hatay İl Tarım Müdürlüğü Personeli Ziyareti

Bugün Birliğimizi Hatay İl Tarım Müdürlüğü personeli ziyaret etti. Birliğimizi gezip, petek basımı, bal paketleme ünitelerimiz hakkında bilgilendiler.

Foto Galeri için tıklayınız.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TAB GENEL BAŞKANI ZİYA ŞAHİN’DEN ARICILARIMIZA ZİYARET

TAB Genel Başkanımız Ziya Şahin, Arı Islah Bölgelerimizi ve yaylalarda konaklayan arıcılarımızı ziyaret etti.
Şahin, ilk ziyaretini Kırşehir Islah Arılığımıza yaptı. Islah arılığında arıların yaz performanslarını gözlemleyen Şahin, çalışmalara ilişkin TAB Islah Koordinatörü Yüksek Ziraat Mühendisi Alim Tutar ve Kırşehir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Raşit Umucu’dan bilgi aldı.
Kırşehir’in ardından Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi Uzun Yayla Bölgesi Dikilitaş Köyü’nde konaklayan Muğla Milas’lı arıcılarımız Mehmet Arslan, Ahmet Arslan, Aydın Ünlü ve Abdullah Ünlü’yü ziyaret eden Genel Başkanımız Ziya Şahin, arıcılarımızla sohbet ederek yaşadıkları sorunları dinledi. Arıcılarla arıcı barakasında bir süre sohbet eden Şahin, arıcılarımızın bal sağım çadırında sağıma ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından Şahin, arıcılarımıza bol ve bereketli bir sezon dileyerek arılıktan ayrıldı.
Daha sonra Islah Projesi kapsamında Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği ile sürdürülen Hatay Arısı arılığını ziyaret etti. Kahramanmaraş Afşin İlçesi Arıtaş Köyü 2 bin rakımlı Çatak Yaylasında bulunan Islah arılığında arıların yaz performanslarını gözlemleyen Şahin, Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ekici’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Afşin’den sonra Şahin, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Kabaktepe Mevkiinde konaklayan Adanalı arıcımız Sinan Eşiyok’u ziyaret etti. Arıcımız Sinan Eşiyok’tan yaşadığı sorunlara ilişkin bilgi alan Şahin, Merkez Birliği olarak arıcılarımızın her zaman yanında olduklarını söyledi. Sohbetin ardından Şahin, arıcımıza bol ve bereketli bir sezon diledi.
Genel Başkanımızın arıcı ziyaretlerinde son durağı ise Kayseri Erciyes dağında konaklayan Mersin Tarsus’lu arıcımız Mustafa Akpınar oldu. Arıcımızla bir süre sohbet eden Şahin, arıcımızın arılığında incelemelerde bulundu. Arıcımızın bal sağım çadırına da giren Şahin, bal sağım çalışmaları konusunda arıcımız Mustafa Akpınar ile görüş alışverişinde bulundu. Şahin, arıcımıza bol ve bereketli bir sezon dileyerek Erciyes’ten ayrıldı.
Genel Başkanımız Ziya Şahin’in, ziyaretleri kapsamında son durağı Kayseri Arı Yetiştiricileri Birliği oldu. Şahin, Birlik Başkanı Hamdi Gelmeli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Akpınar’dan Birliğin çalışmaları ve Kayseri’deki arıcılık çalışmaları konusunda bilgi aldı.
Şahin, Birlik Başkanı Hamdi Gelmeli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Akpınar’a bol ve bereketli bir sezon dileyerek, birlik çalışmalarında başarılar diledi.

Diğer fotoğraflar için tıklayın.

DEVAMI

Yeni sezon Narenciye ballarımız raflarımızda yerini aldı.

Yeni sezon Narenciye ballarımız raflarımızda yerini aldı. Sipariş için şubelerimizle görüşebilirsiniz.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet EKİCİ
Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Hatay İl Tarım Müdürlüğü Personeli Ziyareti
  • 12 Birlik Toplantısı
  • Arı Kursu

Videolar

  • 1
  • Geçti Dost Kervanı Türküsü
  • Petek basımı ve Paketleme (HAYBİR)
  • Arı Yetiştiriciliği Kursu 2 (HAYBİR)